  • 04015KA-12N-AT-00
04015KA-12N-AT-00
advertisement
Manufacturer No:
04015KA-12N-AT-00
HK JDW NO:
567-04015KA-12N-AT-00
Package:
Datasheet:
04015KA-12N-AT-00
Step5Bar-code shipping tag
04015KA-12N-AT-00
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.044lb 19.96g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    04015KA
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.085A
  • Max Power Dissipation
    1.02W
  • Current Rating
    85mA
  • RPM
    8000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Noise
    34.0 dB
  • Voltage Range
    10.2V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.250 in H2O (62.3 Pa)