  • 04023A2R0BAT2A
04023A2R0BAT2A
advertisement
Manufacturer No:
04023A2R0BAT2A
HK JDW NO:
66-04023A2R0BAT2A
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
04023A2R0BAT2A
Description:
2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
04023A2R0BAT2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    2pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.56mm