  • 04023J1R4PBWTR
04023J1R4PBWTR
advertisement
Manufacturer No:
04023J1R4PBWTR
HK JDW NO:
66-04023J1R4PBWTR
Package:
0402
Datasheet:
Description:
ACCU-F/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04023J1R4PBWTR
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.4pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    0.4mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.55mm