  • 04023K140FBSTR
04023K140FBSTR
advertisement
Manufacturer No:
04023K140FBSTR
HK JDW NO:
66-04023K140FBSTR
Package:
0402
Datasheet:
04023K140FBSTR
Description:
ACCU-F/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04023K140FBSTR
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0402
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Tolerance
    1%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    14pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    550μm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    C0H
  • Height
    400μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.55mm