  • 04025C472KAT4A
04025C472KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
04025C472KAT4A
HK JDW NO:
66-04025C472KAT4A
Description:
4.7nF 50V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 104715
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
04025C472KAT4A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.56mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm