  • 04025J1R9PBWTR
04025J1R9PBWTR
advertisement
Manufacturer No:
04025J1R9PBWTR
HK JDW NO:
66-04025J1R9PBWTR
Description:
ACCU-F/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04025J1R9PBWTR
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
  • Weight
    652.039032μg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Positive Tolerance
    1.0526%
  • Negative Tolerance
    1.0526%
  • Height
    400μm
  • Length
    1mm