  • 04025U6R8DAT2A
04025U6R8DAT2A
advertisement
Manufacturer No:
04025U6R8DAT2A
HK JDW NO:
66-04025U6R8DAT2A
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
U 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
04025U6R8DAT2A
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    U
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm