  • 04026D224MAT4A
04026D224MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
04026D224MAT4A
HK JDW NO:
66-04026D224MAT4A
Package:
0402
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
04026D224MAT4A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Polarity
    NON-POLARIZED
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Height
    0.56mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm