  • 04026D330KAT2A
04026D330KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
04026D330KAT2A
HK JDW NO:
66-04026D330KAT2A
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
04026D330KAT2A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.56mm