  • 0402AF-221XJLU
0402AF-221XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0402AF-221XJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0402AF-221XJLU
Package:
Datasheet:
0402AF-221XJLU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0402AF-221XJLU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    380mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    220 nH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    380mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.15GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    530mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.22 µH
  • Height
    660μm
  • Length
    1.12mm
  • Width
    660μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%