  • 0402AS-047J-08
0402AS-047J-08
advertisement
Manufacturer No:
0402AS-047J-08
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-0402AS-047J-08
Package:
0402
Step5Bar-code shipping tag
0402AS-047J-08
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    830mOhm
  • Inductance
    47 nH
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.1GHz
  • Q Factor
    25
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    830mOhm
  • Height
    700μm
  • Length
    1.2mm