  • 0402BN331J500NGT
0402BN331J500NGT
advertisement
Manufacturer No:
0402BN331J500NGT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-0402BN331J500NGT
Description:
330pF 50V Ceramic Capacitor ±5% 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm High Temperature, Gold Flash Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0402BN331J500NGT
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature, Gold Flash Termination
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm