  • 0402CS-3N6XGLW
0402CS-3N6XGLW
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-3N6XGLW
HK JDW NO:
3194-0402CS-3N6XGLW
Package:
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-3N6XGLW
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Inductance
    3.6 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    840mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    71
  • Q Factor
    71
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    66mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0036 µH
  • Length
    1.19mm
  • Width
    640μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 hours ago)
  • Package / Case
  • Tolerance
    2%