  • 0402CS-4N7XGLW
0402CS-4N7XGLW
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-4N7XGLW
HK JDW NO:
3194-0402CS-4N7XGLW
Package:
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-4N7XGLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Package / Case
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Inductance
    4.7 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    640mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.77GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    68
  • Q Factor
    68
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    130mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0047 µH
  • Length
    1.19mm