  • 0402HM-2N9EBTS
0402HM-2N9EBTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HM-2N9EBTS
HK JDW NO:
216-0402HM-2N9EBTS
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
0402HM-2N9EBTS
Description:
Quantity:
In Stock : 7777
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0402HM-2N9EBTS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0402HM
  • Size / Dimension
    0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2.9nH
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    15GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm