  • 0402HM-2N9EKTS
0402HM-2N9EKTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HM-2N9EKTS
HK JDW NO:
216-0402HM-2N9EKTS
Datasheet:
0402HM-2N9EKTS
Description:
Quantity:
In Stock : 17816
Step5Bar-code shipping tag
0402HM-2N9EKTS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Inductance
    2.9nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    15GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.75A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm