  • 0402HM-510EJTS
0402HM-510EJTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HM-510EJTS
HK JDW NO:
216-0402HM-510EJTS
Datasheet:
0402HM-510EJTS
Description:
Quantity:
In Stock : 6814
Step5Bar-code shipping tag
0402HM-510EJTS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    210mA
  • Inductance
    51nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.08Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    2.85GHz
  • Q @ Freq
    25 @ 200MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.21A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm