  • 0402HP-2N7XJLU
0402HP-2N7XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0402HP-2N7XJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0402HP-2N7XJLU
Package:
0402
Step5Bar-code shipping tag
0402HP-2N7XJLU
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Package / Case
    0402
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    2.7 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    13GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    62
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    85
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    56mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0027 µH
  • Height
    610μm
  • Length
    1.09mm