  • 0402YA3R9BAT4A
0402YA3R9BAT4A
advertisement
Manufacturer No:
0402YA3R9BAT4A
HK JDW NO:
66-0402YA3R9BAT4A
Package:
0402
Datasheet:
0402YA3R9BAT4A
Description:
3.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
0402YA3R9BAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    2.56%
  • Negative Tolerance
    2.56%
  • Height
    0.56mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm