  • 0402ZJ4R3CBSTR
0402ZJ4R3CBSTR
advertisement
Manufacturer No:
0402ZJ4R3CBSTR
HK JDW NO:
66-0402ZJ4R3CBSTR
Description:
ACCU-F/P
Step5Bar-code shipping tag
0402ZJ4R3CBSTR
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.25 PICO FARAD
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.3pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7/13 INCH
  • Case Code (Imperial)
    0402
    C0G
  • Positive Tolerance
    5.814%