  • 0402ZK390FBSTR
0402ZK390FBSTR
advertisement
Manufacturer No:
0402ZK390FBSTR
HK JDW NO:
66-0402ZK390FBSTR
Package:
0402
Datasheet:
0402ZK390FBSTR
Description:
39pF Ceramic Capacitor 1% 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 1820
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
0402ZK390FBSTR
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Height
    0.4mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.55mm