  • 0403HQ-3N4XJLU
0403HQ-3N4XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0403HQ-3N4XJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0403HQ-3N4XJLU
Package:
0403
Datasheet:
0403HQ-3N4XJLU
Step5Bar-code shipping tag
0403HQ-3N4XJLU
    Select All
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.9A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    3.4 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    1.9A
  • Frequency - Self Resonant
    8.97GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    96
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    16mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0034 µH
  • Height
    710μm
  • Length
    1.19mm