  • 04351.25KRHF
04351.25KRHF
advertisement
Manufacturer No:
04351.25KRHF
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-04351.25KRHF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
04351.25KRHF
Description:
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04351.25KRHF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~90°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    435
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W x 0.013 H 0.99mmx0.51mmx0.33mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    60mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.25A
  • Reference Standard
    CSA; UL
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Body Length or Diameter
    1.04mm
  • Body Breadth
    0.56 mm
  • Physical Dimension
    1.04mm x 0.56mm x 0.38mm
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.035
  • DC Cold Resistance
    0.06Ohm