  • 0451.100MRL
0451.100MRL
advertisement
Manufacturer No:
0451.100MRL
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0451.100MRL
Datasheet:
0451.100MRL
Description:
FUSE BOARD MNT 100MA 125VAC/VDC
Step5Bar-code shipping tag
0451.100MRL
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    2-SMD, Square End Block
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Body Material
    Ceramic
  • Terminal Material
    Gold
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    NANO²® 451
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.106W x 0.106 H 6.10mmx2.69mmx2.69mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    3.1Ohm
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    100mA
  • Reference Standard
    CE; CSA; UL
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Physical Dimension
    6.1mm x 2.69mm x 2.69mm
  • Working Voltage
    125V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
  • DC Cold Resistance
    3.1Ohm
  • Blow Characteristic
    VERY FAST
  • Fuse Current
    100mA
  • Trip Time or Delay
    14400 s
  • Diameter
    2.69mm
  • Height
    2.69mm