  • 046701.5NRHF
046701.5NRHF
advertisement
Manufacturer No:
046701.5NRHF
HK JDW NO:
461-046701.5NRHF
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
046701.5NRHF
Description:
Surface Mount Fuses 32V 1.5 A V/FA HALIDE FREE
Step5Bar-code shipping tag
046701.5NRHF
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~90°C
  • Series
    467
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W x 0.012 H 1.60mmx0.81mmx0.31mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Resistance
    38.5mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Depth
    810μm
  • Current Rating
    1.5A
  • Reference Standard
    CSA; UL
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Body Length or Diameter
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Body Breadth
    0.81 mm
  • Physical Dimension
    1.6mm x 0.81mm x 0.31mm
  • Current
    1.5A
  • Power Dissipation
    121.7mW
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A AC 13A DC
  • Melting I2t
  • DC Cold Resistance
    0.0385Ohm