  • 04773.15MXE6P
04773.15MXE6P
advertisement
Manufacturer No:
04773.15MXE6P
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-04773.15MXE6P
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
04773.15MXE6P
Description:
FUSE,CARTRIDGE FUSES,TIME LAG,3.15A,400VDC5x20mm,P/N 04773.15.MXE6P,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04773.15MXE6P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    477
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.846L 5.50mmx21.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Approval Agency
    cURus, PSE, SEMKO, VDE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A AC 1.5kA DC
  • Melting I2t
    50.109
  • DC Cold Resistance
    0.0277Ohm