  • 0505J0635P10BQT
0505J0635P10BQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J0635P10BQT
HK JDW NO:
419-0505J0635P10BQT
Datasheet:
0505J0635P10BQT
Description:
5.1pF 63V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J0635P10BQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    5.1pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm