  • 0505J1002P10HQT
0505J1002P10HQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J1002P10HQT
HK JDW NO:
419-0505J1002P10HQT
Datasheet:
0505J1002P10HQT
Description:
2.1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J1002P10HQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2.1pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm