  • 0505J100P700HQT
0505J100P700HQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J100P700HQT
HK JDW NO:
419-0505J100P700HQT
Datasheet:
0505J100P700HQT
Description:
0.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J100P700HQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.7pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm