  • 0505J2009P10CQT
0505J2009P10CQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J2009P10CQT
HK JDW NO:
419-0505J2009P10CQT
Datasheet:
0505J2009P10CQT
Description:
9.1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J2009P10CQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    9.1pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm