  • 0505J3000110KQT
0505J3000110KQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J3000110KQT
HK JDW NO:
419-0505J3000110KQT
Datasheet:
0505J3000110KQT
Description:
11pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J3000110KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    11pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm