  • 0505J3001P90DQT
0505J3001P90DQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J3001P90DQT
HK JDW NO:
419-0505J3001P90DQT
Datasheet:
0505J3001P90DQT
Description:
1.9pF 300V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J3001P90DQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    1.9pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm