  • 0505Y0500220FQT
0505Y0500220FQT
advertisement
Manufacturer No:
0505Y0500220FQT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-0505Y0500220FQT
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
0505Y0500220FQT
Description:
FlexiCap™ 22pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505Y0500220FQT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm