  • 0505Y3000510KQT
0505Y3000510KQT
advertisement
Manufacturer No:
0505Y3000510KQT
HK JDW NO:
419-0505Y3000510KQT
Datasheet:
0505Y3000510KQT
Description:
FlexiCap™ 51pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505Y3000510KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    51pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm