  • 06031A1R1BAT2A
06031A1R1BAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06031A1R1BAT2A
HK JDW NO:
66-06031A1R1BAT2A
Datasheet:
06031A1R1BAT2A
Description:
1.1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 3024
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06031A1R1BAT2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1.1pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    810μm
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm