  • 06031A200JAT4A
06031A200JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06031A200JAT4A
HK JDW NO:
66-06031A200JAT4A
Description:
20pF Ceramic Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
06031A200JAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2015
  • Tolerance
    5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm