  • 06031A220JAT4A
06031A220JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06031A220JAT4A
HK JDW NO:
66-06031A220JAT4A
Package:
Datasheet:
Description:
22pF 100V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11025
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06031A220JAT4A
    Select All
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    810μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2015
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    100V