  • 06031C103KAT2A\4K
06031C103KAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
06031C103KAT2A\4K
HK JDW NO:
66-06031C103KAT2A\4K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
06031C103KAT2A\4K
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    810μm
  • Dielectric
    X7R
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Voltage
    100V
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm