  • 06031C122MAT4A
06031C122MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06031C122MAT4A
HK JDW NO:
66-06031C122MAT4A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06031C122MAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    0.86mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm