  • 06031C681JAT4A
06031C681JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06031C681JAT4A
HK JDW NO:
66-06031C681JAT4A
Description:
680pF 100V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
06031C681JAT4A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm