  • 06031J3R9BBTTR
06031J3R9BBTTR
advertisement
Manufacturer No:
06031J3R9BBTTR
HK JDW NO:
66-06031J3R9BBTTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06031J3R9BBTTR
Description:
CAP THIN FILM 3.9PF 100V 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
06031J3R9BBTTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.1 PICO FARAD
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9pF
  • Packing Method
    TR, 7/13 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.029 0.73mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm