  • 06031K5R6ABTTR
06031K5R6ABTTR
advertisement
Manufacturer No:
06031K5R6ABTTR
HK JDW NO:
66-06031K5R6ABTTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP THIN FILM 5.6PF 100V 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
06031K5R6ABTTR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Height
    630μm
  • Height Seated (Max)
    0.029 0.73mm