  • 06031U1R0CAT2A
06031U1R0CAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06031U1R0CAT2A
HK JDW NO:
66-06031U1R0CAT2A
Description:
U 1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9033
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06031U1R0CAT2A
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    U
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    760μm
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.036 0.91mm