  • 060322006P80BQTLSM
060322006P80BQTLSM
advertisement
Manufacturer No:
060322006P80BQTLSM
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-060322006P80BQTLSM
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
6.8pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 16197
Step5Bar-code shipping tag
060322006P80BQTLSM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Non-Magnetic
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm