  • 06033A121K4T2A
06033A121K4T2A
advertisement
Manufacturer No:
06033A121K4T2A
HK JDW NO:
66-06033A121K4T2A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
120pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06033A121K4T2A
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    810μm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm