  • 06033C152K4Z2A
06033C152K4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
06033C152K4Z2A
HK JDW NO:
66-06033C152K4Z2A
Package:
0603
Datasheet:
06033C152K4Z2A
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06033C152K4Z2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.94mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm