  • 06033E473MAT2A
06033E473MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06033E473MAT2A
HK JDW NO:
66-06033E473MAT2A
Package:
Datasheet:
06033E473MAT2A
Description:
47nF 25V Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
06033E473MAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2000
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    1.6002mm