  • 06033J240JBTTR
06033J240JBTTR
advertisement
Manufacturer No:
06033J240JBTTR
HK JDW NO:
66-06033J240JBTTR
Package:
0603
Datasheet:
Description:
24pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06033J240JBTTR
    Select All
  • Depth
    810μm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    630μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    24pF