  • 06033U4R7CAT2A
06033U4R7CAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06033U4R7CAT2A
HK JDW NO:
66-06033U4R7CAT2A
Description:
U 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06033U4R7CAT2A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Series
    U
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    4.7pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    760μm
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.036 0.91mm