  • 06035A101FAJ2A
06035A101FAJ2A
advertisement
Manufacturer No:
06035A101FAJ2A
HK JDW NO:
66-06035A101FAJ2A
Package:
0603
Datasheet:
06035A101FAJ2A
Description:
100pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06035A101FAJ2A
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C